„Dziennik Zabaw” – Ewa Wojtan, mojedziecikreatywnie.pl

Książka o kreatywnej, kolorowej zabawie, musi być kolorowa i kreatywna. To, jak książka wygląda, musi być spójne z tym o czym ta książka jest. Pierwsze wrażenie, pierwsze kilka sekund, może zadecydować o zakupie.

„Ma być kolorowo” – tymi słowami zwróciła się do nas Ewa Wojtan, autorka popularnego bloga mojedziecikreatywnie.pl, gdy opowiadała nam o wizji swojej książki.

dziennik zabaw

W projekcie uwzględniliśmy charakter bloga Ewy, którego czytelnicy są główną grupą docelową. „Dziennik Zabaw” to swoista instrukcja obsługi kreatywnych zabaw dla dzieci i ich opiekunów. Zawiera kilkaset zdjęć pokazujących krok po kroku w jaki sposób wykonać np. masę porcelanową czy masę solną.

dziennik zabaw

Podczas projektowania okładki powstało kilka wersji kolorystycznych, z których autorka wybrała ten najbardziej odpowiadający jej wyobrażeniu o książce.

„Dziennik Zabaw” opisuje około 150 zabaw i eksperymentów, co czyni z niego obszerny podręcznik. Chcieliśmy uniknąć efektu „przeładowania treścią” dlatego wprowadziliśmy do projektu m.in. rozpoczęcia rozdziałów na całą rozkładówkę. Dzięki temu czytelnik może „złapać oddech”.

Książka została wydrukowana w formacie 22×22 cm. 350 stron dobrej jakości papieru zostało zamknięte w twardej oprawie. Dodatkowo na matowej okładce wykorzystaliśmy wybiórczo bezbarwny, połyskujący lakier UV. Dla ułatwienia nawigacji po książce, została ona wyposażona w dwie kolorowe wstążeczki do zaznaczania stron.

Odbiór książki jest bardzo pozytywny, a opinie na temat jej wyglądu niezwykle pochlebne, co – nie ukrywamy – niezmiernie nas cieszy. Praca nad „Dziennikiem Zabaw” przyniosła nam wiele satysfakcji. Możemy zdradzić, że po sukcesie „Dziennika Zabaw” autorka kontynuuje z nami współprace przy swoich kolejnych książkach.

Warto zauważyć, że książka została wydana wyłącznie nakładem własnym autorki. W ciągu pierwszego roku od premiery sprzedało się prawie 10000 egzemplarzy.

dziennik zabaw

DZIENNIK ZABAW
Ewa Wojtan – Moje dzieci kreatywnie
Self-publishing

  • Projekt okładki: Wiesia Kłosińska
  • Projekt layoutu: Wiesia Kłosińska
  • DTP: Aga Kluzik
  • Redakcja i korekta: Katarzyna Dobrzelewska

Myślisz o wydaniu swojej książki? W druku? Jako ebook?

Skontaktuj się z nami.

Ty pisz, my zajmiemy się resztą.

Bukebuk

Start typing and press Enter to search